FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Adana'da, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Adana Milli İradeye Saygı Platformu" tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi" devam ediyor

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ADANA (AA) - Adana'da, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Adana Milli İradeye Saygı Platformu" tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi" devam ediyor.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül ve üniversite personeli ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammet Ali Tekin ve kurum personeli ellerinde Türk bayrağı ve pankartlarla yürüyerek Uğur Mumcu Meydanı'na geldi.

Burada düzenlenen mitingde katılımcılar Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti. Darbe aleyhinde slogan atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sevgi gösterisinde bulundu.

Mitingde, darbe girişimi esnasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okundu. Mitingde, şehitler için dua edildi. Alanda, Türk Kızılayı, çeşitli belediyeler ve sivil toplum kuruluşları tarafından yemek, su, çay ve içinde limonata katılmış kardan yapılan karsambaç ikram edildi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×