FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Şarkı sözü yazarı Önal: - "Atatürk ve silah arkadaşlarının kurdukları genç cumhuriyetin gazi Meclis'ine kimse bomba atamaz" - Şair ve şarkı sözü yazarı İlkan: - "Her şeyden önce halkımız adına, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz adına, büyük bir mücadele verdik"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Şarkı sözü yazarı Sezen Cumhur Önal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstererek, "Atatürk ve silah arkadaşlarının kurdukları genç cumhuriyetin gazi Meclis'ine kimse bomba atamaz" dedi.

Önal AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Böyle rezillik, kepazelik olmaz. Ayıptır, günahtır. Bundan daha büyük bir ayıp, daha kötü bir şey olabilir mi? Çağdaş Türkiye'de böyle bir şey olabilir mi? Ben 27 Mayıs'ta askerdim. Bu işin ne demek olduğunu en iyi ben yaşadım. Ben biliyorum. Atatürk ve silah arkadaşlarının kurmuş oldukları genç cumhuriyetin değerleri var. Gazi Meclis'e bomba yağdırmak ayıptır, günahtır." diye konuştu.

Darbe girişimi dolayısıyla çok üzgün olduğunu sözlerine ekleyen Önal, "Atatürk ve silah arkadaşlarının kurdukları genç cumhuriyetin gazi Meclis'ine kimse bomba atamaz. Akıllarını başlarına toplasınlar. Bu cumhuriyet öyle kolay kolay kurulmadı. Bir Recep Tayyip Erdoğan kolay kolay yetişmiyor" ifadelerini kullandı.

Sezen Cumhur Önal, darbecilerin akıllarının tutulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"İblis bunların ruhuna girmiş yani bunlar şeytana tapıyorlar herhalde. Böyle bir şey olmaz. Ayıptır, günahtır. Bunların sütü bozuk. Sütü bozuk adamlar ancak bunu yapar. Bunlarda şuur bitmiş. AK Parti'ye kızabilir, Tayyip Bey'i beğenmeyebilir ve rey vermeyebilirsin. Eyvallah. Ama adamın yaptıkları ortada. Bu memlekete, çağdaş şartlar içinde gecesini gündüzüne katarak koşturan bir adam."

Kendisinin, genç cumhuriyetin çağdaş dünyasına değer katmak için yola çıkmış bir adam olduğunu dile getiren Önal, bir dönem çeşitli gazetelerde yazdığını belirterek, "Anadolu Ajansı olarak adınızla bin yaşayın. Siz de ciddi insanlarsınız. Gazetecilik ciddi iştir, aynadır." değerlendirmesinde bulundu.

- "Destan yazdık"

Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan da darbe girişimiyle mücadeleye işaret ederek, şöyle konuştu:

"Her şeyden önce halkımız adına, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz adına, büyük bir mücadele verdik. Nereden gelirse gelsin, her türlü darbeye karşı olduğumuzu bütün dünyaya duyurduk. Bunun destanını yazdık. Bundan böyle, daha çok birlik, beraberlik, barış ve huzur içinde yaşayacağımıza inanıyorum. Doğmamış çocuklarımıza da bu mutluluğu ve mirası bırakacağımız için onur ve gurur duyuyorum. Geçmiş olsun."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×