FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Samsun'da düğün töreni sonrası Cumhuriyet Meydanı'na gelen çift, gelinlik ve damatlıklarıyla "demokrasi nöbeti"ne katıldı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

SAMSUN (AA) - Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

Nöbete, Canik ilçesindeki düğün töreninin ardından gelinlik ve damatlıklarıyla meydana gelen sınıf öğretmeni Saadet Tığlı Erden ve bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Aydın Erden çifti de katıldı.

Çift, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.

Saadet Tığlı Erden, gazetecilere yaptığı açıklamada, gelinliğiyle demokrasi nöbeti tutmaya geldiğini belirterek, ikinci bir emre kadar ülkenin geleceği için bu nöbette bulunacaklarını söyledi.

Düğün tarihlerini çok önceden belirlediklerini anlatan Aydın Erden ise şöyle konuştu:

"Düğünümüz öncesi FETÖ'nün darbe girişimiyle karşılaştık. Düğün gününe kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'meydanlara çıkın' çağrısına uyarak, demokrasi nöbetine katıldık. Her gece geldik. Bu akşam düğünümüzü yaptık. Eşimle ülkemize sahip çıkmak, Başkomutanımızın yanında olduğumuzu göstermek için bu kutlu nöbete geldik. Geleceğimiz için çocuklarımızın geleceği için buradayız."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×