FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Gaziantep'teki "demokrasi nöbeti"ne damatlık ve gelinlikle katılan çiftin nikahı kıyıldı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla tutulan "demokrasi nöbeti"ne damatlık ve gelinlikle katılan çiftin nikahı kıyıldı.

Demokrasi Meydanı'na gelen binlerce vatandaş, Türk bayrakları ve pankartlarla terör örgütü ve darbe girişimini protesto etti.

Alana gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokoldekiler, halkı selamladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayındaki açıklamalarının sinevizyon gösterileriyle yansıtıldığı Demokrasi Meydanı'ndaki vatandaşlar, Erdoğan'ın açıklamalarını dikkatle dinledi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde alana gelinlik ve damatlıkla gelen çift, dikkati çekti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Nazlı ve Ahmet Narin çiftinin 26 Temmuz'da nikahları, 31 Temmuz'da da düğün törenlerinin yapılacağını öğrenince "Burada binlerce insanın huzurda 'evet' demek ister misiniz?" diye teklifte bulundu.

Teklifin olumlu karşılanması üzerine Tahmazoğlu, meydandaki platformda şahitliklerini İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ile aile fertlerinin yaptığı çiftin nikahını kıydı.

Ahmet Narin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gündür demokrasi nöbetlerine katıldıklarını söyledi.

Demokrasi için 50 gün daha alanlarda olmaya hazır olduklarını ifade eden Narin, vatana, millete, askere ve polise her zaman destek olmaya hazır olduklarını dile getirdi. Narin, düğün öncesinde gelinlik ve damatlıkla demokrasi nöbetine gelerek, tepkilerini dile getirmek istediklerini anlattı.

Nazlı Narin de ömür boyu birlikte olmaya "evet" dediklerini belirterek, "Eşimin dediği gibi ülkemiz için bir ömür boyu alanlarda olmaya da hazırız. Düğünümüze herkesi davet ediyoruz." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×