FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kilis'te "demokrasi nöbeti" tutan Suriye, Filistin ve Türk vatandaşları, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

KİLİS (AA) - Kilis'te Suriye, Filistin ve Türk vatandaşları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Kilis Valiliği ve Belediyesinin çağrısı üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce Suriye, Filistin ve Türk vatandaşı, "Recep Tayyip Erdoğan", "Biz buradayız hainler nerede", "İdam istiyoruz" sloganları atarak, tekbir getirdi.

Meydanda toplanan kişilere, Kilis Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Türk Kızılayı ve İl Özel İdaresi ile iş adamı Mehmet Aykanat tarafından ikramlarda bulunuldu. Kamu binaları ve evler ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

Etkinliğe katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üstün gayreti ve dik duruşuyla darbenin önlendiğini söyledi.

Darbe girişiminin olduğu ilk günden bu yana "demokrasi nöbeti"nde olduklarını kaydeden Bolat, ortaya çıkan birlik ve beraberliğin korunması için İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin ortak çalışma yürüttüğünü belirtti.

Bolat, ülkenin birlik ve beraberliğinin korunması noktasında üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Başkanı Metin Karakuş ise darbe girişiminin olduğu geceden bu yana demokrasi nöbeti tuttuklarını dile getirdi.

Meydanda İl Genel Meclisi olarak stant açtıklarını aktaran Karakuş, "Partili partisiz milletçe herkes el ele verdiği sürece hiç kimse böyle bir olaya cesaret edemez." dedi.

İş adamı Aykanat da ikramlarıyla küçük de olsa ülkeye destek verdiklerini anlatarak, gündüzleri iş yerlerinde olduklarını, geceleri de meydanlarda demokrasi nöbeti tuttuklarını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×