FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Seyrantepe-Topkapı Minibüsçü Esnafları Derneği üyeleri minibüsleriyle darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Seyrantepe-Topkapı Minibüsçü Esnafları Derneği üyeleri, minibüsleriyle Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Dernek Başkanı Zübeyir Akay önderliğinde toplanan yolcu minibüsleri şoförleri, mesailerine ara vererek minibüsleriyle Seyrantepe İETT son durakta buluştu. Üzerinde "Darbeyi ve darbecileri lanetliyoruz" yazan 85 minibüs buradan konvoy halinde klakson çalarak Kağıthane ilçesinde bazı caddeleri dolaşarak Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası önüne geldi. Minibüsçüler burada da bir süre klakson çalarak AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar attı.

Burada bir açıklama yapan Dernek Başkanı Zübeyir Akay, "Ülkemize bir darbe yapılmak istenmiştir. Biz de bu ülkenin bir vatandaşı ve esnafı olarak bize düşen bu görevimizi yerine getirdik." dedi.

Darbelerin karşısında olduklarını dile getiren Akay, "Bu ülkenin birliği beraberliği için bize düşen görev birbirimizi sevmek zorundayız. Bu ülkeden daha güzel bir ülke yoktur" şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardında minibüslerle konvoy halinde Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü önüne gelen minibüsçüler, buradan kornalar çalarak geçti. Caddede toplanan vatandaşlar ise bayrak sallayarak minibüsçülere destek verdi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×