FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Adana'da, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Adana Milli İradeye Saygı Platformu" tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi" devam ediyor

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ADANA (AA) - Adana'da, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Adana Milli İradeye Saygı Platformu" tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi" devam ediyor.

Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayraklarıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Darbe aleyhinde slogan atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sevgi gösterisinde bulundu.

Alanda toplanan vatandaşlar, darbe girişimi esnasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Mitingde, şehitler için dua edildi.

Darbe girişimini protesto etmek için alana gelen Ayşe Solmaz Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Biz vatanı satanlardan değil, vatana sahip çıkanlardanız. Vatanımıza, bayrağımıza ve toprağımıza sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu. Bu bayrak için canımız feda." dedi.

Yılmaz Koç da darbeye karşı olduklarını vurgulayarak, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman yanındayız. O bitti deyinceye kadar alanlardayız. Adana'da herkes direnişte. Bütün Adanalılar cumhurbaşkanımızın arkasındadır. Ne Mutlu Türk'üm Diyene." ifadelerini kullandı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×