FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Taksim'de bir araya gelen avukatlar FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Taksim'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, avukatlar tarafından protesto edildi.

İstiklal Caddesi'nde toplanan avukatlar, Taksim Meydanı'na kadar ellerinde darbe karşıtı dövizlerle yürüdü.

Burada açıklama yapan Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Sarı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli olaylarından birinin yaşandığını söyledi.

Ordu içine sızan FETÖ mensubu teröristlerin 15 Temmuz gecesi bir darbe teşebbüsüne kalkıştığını hatırlatan Sarı, ''Bu kalkışma millet tarafından canı pahasına yapılan savunmayla püskürtülmüştür. Teröristler masum insanları öldürmüştür. Uçaklar alçak uçuşlar yaparak halkı korkutmuştur. Onları hesapları tutmamıştır. Türkiye'nin her bir tarafında halk birleşmiştir. Bu olay bir milletin uyanışının tescilidir.'' diye konuştu.

Sarı, milletin huzuruna, devletin bekasına kastedenlerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Darbecilerle beraber hareket edenlerin sonu hüsran olacaktır. Devletin bu etkin mücadelesinin tüm sahada devam etmesi gerekmektedir. Ülkemizin uluslararası arenada başını eğmesine neden olan bu alçakların en ağır şekilde cezalandırılması gerekiyor. Şehit düşen tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.''


Etiketler; #protesto

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×