FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır: "(Fetullah Gülen'e) ABD'nin kanatları altına sığınma, suçsuz olduğunu iddia ediyorsan gel, teslim ol. Hesap vereceksin. Takke düştü, kel göründü"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e seslenerek, "ABD'nin kanatları altına sığınma, suçsuz olduğunu iddia ediyorsan gel, teslim ol. Hesap vereceksin. Takke düştü, kel göründü." dedi.

FETÖ/PDY'nin darbe girişimini protesto etmek için Güvenpark'ta toplanan BBP'li grup adına basın açıklaması yapan Genel Başkan Yardımcısı Çayır, 15 Temmuz'da Türk halkının görülmemiş bir birlik ve beraberlik örneği göstererek, ilk defa bir darbeye karşı koyduğunu ve başarılı olduğunu belirtti.

Halkın gücü ile engellenen bu girişimin arkasında, FETÖ/PDY terör örgütünün olduğunun çok açık ve net olduğuna işaret eden Çayır, "Bunun oyun olduğu yalanına kimse iştirak etmez ve inanmaz. Sayın Cumhurbaşkanı kendi ölüm emrini mi verecek, bu çok büyük bir saçmalıktır." diye konuştu.

Darbe girişimi sırasında halkın gösterdiği direnişin başarıya ulaştığına dikkati çeken Çayır, partili 3 il yöneticisinin şehit edildiğini, darbecilerden kendilerinin de davacı olduklarını ve şikayet dilekçesi vereceklerini bildirdi.

Çayır, FETÖ/PDY terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e yönelik, "ABD'nin kanatları altına sığınma, suçsuz olduğunu iddia ediyorsan gel, teslim ol. Hesap vereceksin, kaçış yok. Takke düştü. kel göründü." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×