FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: - "Nasıl Kurtuluş Savaşı'nda başka milletlere örnek olmuşsak, nasıl işgale son vermişsek, dünyanın dev ordularını yenmişsek, bu darbeci ve cuntacılara karşı da dünyaya örnek bir başarı kazandık"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Nasıl Kurtuluş Savaşı'nda başka milletlere örnek olmuşsak, nasıl işgale son vermişsek, dünyanın dev ordularını yenmişsek, bu darbeci ve cuntacılara karşı da dünyaya örnek bir başarı kazandık." dedi.

Erkoç, demokrasi nöbetinin tutulduğu kent meydanında yaptığı konuşmada, darbe girişiminin 5. gününde meydanları bırakmayan vatandaşları, demokrasinin yılmaz bekçileri olarak nitelendirdi.

Türkiye'nin belki de Türk tarihinin en büyük ihanetlerinden birini yaşamakta olduğunu ifade eden Erkoç, bu milletin çocuklarını, parasını çalarak tarihin en büyük ihanetinin yapıldığını anlattı.

FETÖ'nün en son milli iradeye kanlı şekilde saldırdığını ancak bu milletin asil duruşunun onların tanklarını, mermilerini ve uçaklarını iman dolu göğsüyle durdurduğunu vurgulayan Erkoç, şunları kaydetti:

"O tanklara iman dolu göğsüyle karşı koyarak şehadet şerbetini içen ve gazi olan kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu ihanet milletin topyekününe yapılmıştır. Bu ihanet bir millete yapılabilecek en büyük ihanettir. Milletin onur ve şahsiyetine yapılmış, şerefine yapılmış bir ihanet. Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin bombalanması, tarihte görülmemiş bir ihanettir. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan uçakları bile bombalamamış ama kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin, kahraman ordumuzun arasına sızan bu sapkın çete, gözünü öyle karartmış ki mille iradenin merkezi TBMM'yi bombalamakta. Halkın yüzde 52 oyuyla seçilen saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın hayatına kastetmeye çalışmaktalar. Onun külliyesini bombaladılar. Bu milletin tüm değerlerine topyekün büyük bir saldırı var."

Erkoç, milletin kararlı duruşuyla darbeye geçit vermediğini anlatarak, Türkiye'nin her noktasında darbeye karşı milletin ayağa kalktığına dikkati çekti.

Darbe girişiminin yaşandığı gün İstanbul'da bulunduğunu, Sütçü İmam'ın torunu olarak Kahramanmaraşlılar adına havaalanına gittiğini belirten Erkoç, "Milli irade, Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, kahraman milletimizin kararlı duruşu, polisimizin kararlı duruşu ve çetelere karşı olan kahraman askerimizin kararlı duruşuyla, hep beraberce omuz omuza bu darbe girişimi bastırıldı." dedi.

Erkoç, artık yeni dönemin başladığını çünkü bir tarih yazıldığını dile getirerek, artık Türkiye demokrasisinin dünya demokrasilerine örnek hale geldiğini vurguladı.

Erkoç, "Saygınlığımız bir kat daha arttı çünkü onur ve şerefimizi çiğnetmedik. Çiğnetmeyeceğiz de inşallah. Nasıl Kurtuluş Savaşı'nda başka milletlere örnek olmuşsak, nasıl işgale son vermişsek, dünyanın dev ordularını yenmişsek, bu darbeci ve cuntacılara karşı da dünyaya örnek bir başarı kazandık. İş bu sizlerin kararlı duruşuyla oldu."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×