FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Düzce ve Karabük'te meydanlarda toplanan vatandaşlar, "demokrasi nöbetleri"ni sürdürdü

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

DÜZCE/KARABÜK (AA) - Düzce ve Karabük'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimi protesto edildi.

Düzce kent merkezindeki Anıtpark Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, FETÖ aleyhinde slogan attı. Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Darbeye karşı milli irade nöbetindeyiz", "Hanım, bu iş bitmeden dönmem, arayıp durma beni" yazılı pankartlar açtı.

Darbe girişiminde şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okunan etkinlikte, bazı kişilerin yüzlerini Türk bayrağının renklerine boyadığı görüldü.

Bazı sürücüler, Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturarak, korna ve siren sesleri eşliğinde tur attı.

- Karabük

Karabük'te Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

İl Müftüsü Halil Bektaş'ın akşam ve yatsı namazlarını kıldırdığı meydanda, Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının düzenlediği gezi kapsamında Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinin Arap dünyasına tanıtımı için kentte bulunan Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Suudi Arabistan, Ürdün ve Iraklı konuklar da darbe girişimi protestolarına destek verdi. Arap katılımcılar, Arapça, Türkçe ve İngilizce "Kalbimiz Türkiye ile" yazılı pankart açtı.

Etkinliğe, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kardemir Karabüksporlu futbolcular İshak Doğan ve Fatih Atik, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×