FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Muş'ta demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar, dar ağacında Fetullah Gülen'in ABD bayrağına sarılı maketini temsili olarak idam etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MUŞ (AA) - Muş'ta, meydanlarda toplanan vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimini protesto etti.

Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, tekbirler ve slogan eşliğinde askeri darbe girişimini protesto etti.

Belediye Başkanı Feyat Asya, demokrasi nöbetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın herkes evine dönebilir açıklamasını yapana kadar sürdüreceklerini söyledi.

"Kolay alınmadı bu güzellikler kolay da heba edilmeyecektir" diyen Asya, şunları kaydetti:

"Rahmetli Adnan Menderes’e bu şekilde sahip çıkılmadığı için şehit edildi. 12 Eylül’de de aynı şekilde bir örgütlenme olmadığı için kötü sonuçlar meydana çıktı. 28 Şubat’ta ise Erbakan Hocamızı hakkıyla sahiplenmediğimizden yıllardır acısını yaşıyoruz. Dolayısıyla bugün geçmişteki hataların yaşanmaması için doğru hareket edeceğiz. 15 Temmuz'da bütün halk tek yürek olarak 'Seni yedirtmeyiz' mesajı verdi. Belki bu mesajın ilk kıvılcımını Muş'tan vermenin şerefini ve onurunu yüzyıllarca hep birlikte yaşayacağız. Onun için gündüz dua edeceğiz. Gece de milli irademize sahip çıkmak için sokaklarda olacağız. Allah sizlerden razı olsun. Allah taziyelerimizi kabul etsin."

Valilik önünde de Muş platformu tarafından düzenlenen demokrasi nöbetinde askeri darbeye tepki gösterildi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla darbeyi protesto eden halk, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in idam edilmesini istediklerini haykırdı.

Muş Genç Gönüllüleri tarafından Belediye Meydanı ve Valilik önüne kurulan temsili dar ağacında Fetullah Gülen'in ABD bayrağına sarılı maketi temsili olarak idam edildi.

Muş Genç Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Abbas Bakış, hainlerin kurduğu tuzakların nasıl başlarına çalındığını bütün insanlara göstermeyi amaçladıklarını belirterek, "Bunu hala görmeyenler var. Bizim en büyük temennimiz Fetullah Gülen'i derhal Türkiye'ye teslim etmelerini ve bu idam sehpasına çıkarılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Etiketler; #muş

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×