FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Türk Harb-İş'e üye işçiler, darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Türk Harb-İş, FETÖ mensuplarının darbe girişimini kınadı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Pendik'teki İstanbul Tersanesi Komutanlığı önünde bir araya gelen işçiler, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türk Harb-İş İstanbul Şube Başkanı Emin Gödek ortak bildiriyi okudu.

Millete ve demokrasiye yönelik darbe girişiminin milletin birliği ve cesareti neticesinde başarısız olduğunu dile getiren Gödek, "Milli irademize ve milletimize karşı kahpece yapılan kalkışma hareketi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komutasıyla yapılan bir durum değil. Tamamen silahlı kuvvetlerin içerisindeki Paralel Devlet Yapılanması'na mensup terör örgütlerince yapıldığı ortaya çıkmış olup, milletimizin birliği ve cesaretiyle bertaraf edilmiştir. Aziz milletimize geçmiş olsun." dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ülke savunmasına hizmet eden işçilerin, millete, millet iradesini temsil eden TBMM'ye kurşun sıkan, bomba atan hainleri ve arkasındaki güçleri en şiddetli şekilde lanetlediğini belirten Gödek, "Bu millet asla ve asla bu çeteyi ve Türk demokrasisi için kara bir leke olarak tarihe geçecek 15 Temmuz'u unutmayacaktır. Darbe girişiminin hemen akabinde ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen paralel terör çetesinin üyelerine karşı, sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan, sabah da normal hayatlarına dönen asil milletin adı Türk milletidir. Milletimiz kadını, erkeği, genci ve çocuğuyla kısacası bütün fertleriyle Türk bayraklarını alıp meydanlara koşarak, sabaha kadar nöbet tutmuş, paralel çeteye karşı dimdik ayakta durarak birlik ve beraberliğini göstermiştir." diye konuştu.

Darbe girişiminde hayatını ortaya koyarak şehit olan güvenlik güçlerine, polis ve sivil vatandaşa Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifa dileyen Gödek, darbeye direnirken şehit olan 1. Ordu Komutanlığında çalışan üyeleri Köksal Karmıl'ı şükranla andıklarını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×