FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Dünya Boks Birliği Başkanı Ching Kuo Wu, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e mektup gönderdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler


ANKARA (AA) - Dünya Boks Birliği Başkanı Ching Kuo Wu, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e gönderdiği mektupta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FTÖ) darbe girişiminin başarısız olması dolayısıyla duyduğu memnuniyeti iletti.

Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Gözgeç, darbe girişiminin Türkiye’nin uluslararası spor arenasındaki demokrasiye bağlı ve güçlü ülke imajını da yerle bir etmek niyetinde olduğunu belirtti.

Türkiye'nin son yıllarda siyasi, ekonomik ve sosyal hayatta yakaladığı istikrarın sporda da kendini gösterdiğini belirten Gözgeç, "TSK içerisinde kümelenmiş hainler tüm bu alanlardaki istikrarı bozmak istedi. Uçakları, helikopterleri, tankları hesap edenler milleti hesap edemedi. Bu alçak girişimin sona ermesinde halkımızın gösterdiği direnç dünya tarihine geçti. Darbe kaybetti, demokrasi kazandı." ifadelerini kullandı.

Dünya Boks Birliği Başkanı Ching Kuo Wu'nun darbe girişiminin hemen ertesinde Türkiye için bir mektup kaleme aldığını duyuran Gözgeç, şunları kaydetti:

"Başkan Wu yaşanan olaylar için duyduğu endişeyi ve hayatını kaybedenlerle ilgili başsağlığı dileklerini bize iletti. Başkan mektubunda barışçıl bir çözüm ve hızlı bir şekilde anayasa düzenine dönme temennisini de bizlerle paylaştı. Ben de kendisine Türkiye’de her şeyin kontrol altına alındığını, siyasi iradenin işin başında olduğunu bildirdim. Hainlerin ve alçakların bu güzel topraklardan temizleneceği ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yolumuza tüm gücümüzle devam edeceğimizi de Başkan Wu’ya ifade ettim. Türkiye Boks Federasyonu olarak bu alçak girişimi bir kez daha lanetliyor, 15 Temmuz’u demokrasimizin bayram günü olarak gördüğümüzün bilinmesini istiyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×