FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kızılay Meydanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'daki vatandaşlara hitabının hoparlörden dinletilmesi sırasında büyük coşkuya sahne oldu

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek için vatandaşların toplandığı Kızılay Meydanı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki vatandaşlara hitabının hoparlörden dinletilmesi sırasında büyük coşku yaşandı.

Darbe girişimini protesto etmek amacıyla akşam saatlerinden itibaren vatandaşların toplandığı Kızılay Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yanı sıra AK Parti'li bazı milletvekilleri, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katılımcılara hitap ederek, nöbeti kararlılıkla sürdüren vatandaşlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'dan yaptığı ve Türkiye'nin her köşesinde "demokrasi nöbeti"nde bulunan vatandaşlara hitaben konuşmasının platformdaki hoparlörden dinletilmesi, meydanda büyük coşku oluşturdu.

Konuşma sırasında demokrasi adına slogan atan vatandaşların coşkusu, Erdoğan'ın "idam cezasının geri getirilmesi" taleplerine karşılık parlamentoda karar alınması halinde "Ben bunu onaylarım" sözleri üzerine daha da arttı.

Bazı vatandaşların köşe başlarında, Güvenpark içindeki alanlarda, kimi çocukların ise anne ya da babalarının kucaklarında uyuduğu görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×