FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Denizli'deki Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

DENİZLİ (AA) - Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini Denizli'de Delikliçınar Meydanı'nda toplanarak protesto eden vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda bir araya gelen grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehine slogan atarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Süleyman Kocasert, etkinlikte yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesindeki darbe girişiminin sabahında Türk milletinin destan yazdığını söyledi.

Milletin her türlü övgüyü hak ettiğini vurgulayan Kocasert, "Sizler, o gece evinizde yavrunuzu bırakıp, elinize bayrağınızı alıp, kiminiz tankın karşısına geçerek, kiminiz ise meydanlara gelerek sadece bir avuç cuntacıya değil, tüm dünyaya Türk milletinin ne kadar aziz ve şerefli olduğunu ve hiçbir şeyin kendi iradesinin üzerinde olmayacağını gösterdiniz. Böyle bir millete mensup olmaktan büyük bir gurur duydum." diye konuştu.

Denizli Müftüsü Mehmet Aşık da darbe girişiminde bulunanlarla mücadele ederken şehit olanlar için Denizli'de her camide hatimler okunduğunu aktararak, katılımcılarla Hatim Duası yaptı.

- "Demokrasi için meydanlardayız"

"Demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlardan Selma Erkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, millet olarak çok üzüntülü bir dönem yaşandığını ifade etti.

Darbe girişimine karşı ülke genelinde topyekun mücadele veren milletin, meydanları boş bırakmadığını dile getiren Erkan, "Demokrasi için meydanlardayız. Biz tek millet, tek bayrak, tek devlet ve tek vatanız. Onun için de sahaları boş bırakmayacağız." dedi.

Aynur Kartalcı ise Türk halkının meydanlarda darbe girişimine direnerek, Türkiye'nin bölünmeyeceğini gösterdiğini belirtti.

Milletin 15 Temmuz'dan bu yana meydanlarda olduğunu hatırlatan Kartalcı, "Buradayız, yorulmadık ve yorulmayacağız. Cumhurbaşkanımız, 'Artık her şey tamamdır, gidebilirsiniz' dediği anda evlerimize gideceğiz. Vatan bizim vatanımız, devlet bizim devletimiz. Bu hainlere Allah fırsat vermesin diyerek, bir yandan da dua ediyoruz." diye konuştu.

"Demokrasi nöbeti"ne, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, diğer protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Katılımcılara, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından ikramlarda bulunuldu.


Etiketler; #denizli

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×