FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Osmaniye'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydana gelen vatandaşlar, darbe girişiminde bulunanlarla mücadele ederken şehit olanlar için dua ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehine slogan attı.

Vali Kerem Al, etkinlikte yaptığı konuşmada, demokrasi mücadelesine destek verenlere teşekkür etti.

Osmaniye'de bu gece bir demokrasi şöleni yaşadıklarını vurgulayan Al, şöyle konuştu:

"Valiliğini yapmaktan büyük şeref duyduğum Osmaniye'nin yiğit insanları, şu anda kentimizde bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. 15 Temmuz akşamı bir grup alçağın ihanetini yaşadık. 16 Temmuz sabahı da bu asil milletin duruşunu gördük. İhaneti de bu asil milletin duruşunu da unutmayacağız. Tüm yurtta olduğu bu alçaklara, bu ihanete karşı asil bir duruş sahnelendi. Bunun aynısı yiğit Osmaniye'de de yaşandı. Rabbim bu ihaneti bir daha yaşatmasın. Bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile Belediye Başkanı Kadir Kara da katılımcılara hitap ederek, darbe girişimine ilişkin tepkilerini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×