FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Sinop'ta Hükümet Konağı meydanında toplanan vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti - Vali Cirit: - "Ne Fetullahçı Terör Örgütü ne diğer ayrılıkçı terör örgütleri ülkemizde hiçbir zaman barınamayacaklar"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

SİNOP (AA) - Sinop'ta vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Hükümet Konağı meydanında toplanan vatandaşlar, Kur'an dinledi ve darbe girişimde hayatını kaybedenler için okunan duaya eşlik etti.

Vali Kemal Cirit, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, demokrasi mücadelesine destek veren vatandaşlara, emniyet güçlerine ve hainlerin aksine halkının yanında yer alan askeri personele teşekkür etti.

Darbe girişiminde bulunanların hukuk çerçevesinde en ağır cezaları almalarını istediklerini ifade eden Vali Cirit, "Ne Fetullahçı Terör Örgütü ne diğer ayrılıkçı terör örgütleri ülkemizde hiçbir zaman barınamayacaklar. İşte bizlerde vali olarak savcılarımız olarak meydanlardayız. Sizler dik durdukça emin olun bizlerde dik duracağız. Cumhurbaşkanımızın dik duşunu bugün sizin yüzünüze baktığımda görmekteyim. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Meydandaki etkinlikte vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehine sloganlar atarak, destek verdi.









İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×