FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Şanlıurfa'da çadır kentte kalan Suriyeliler, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde çadır kentte kalan Suriyeliler, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.

Darbe girişimine tepki gösteren Suriyeliler Türk Bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri taşıdı.

"Erdoğan, Erdoğan" şeklinde slogan atan Suriyeliler, tekbirler getirdi.

İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Belediye Başkanı Menderes Atilla ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Güntekin Suriyelilerin mutluluğunu paylaşmak için çadır kenti ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devletin başında olduğunu belirterek, Suriyelilerden dualarını eksik etmemelerini istedi.

Arapça bir konuşma yapan Belediye Başkanı Menderes Atilla da Türkiye'de darbe girişiminin olduğunu vurgulayarak, halkın tankların önüne yatarak, darbe girişimini engellediğini bildirdi.

Darbecilerin başarısız olduğunu kaydeden Atilla, şunları söyledi:

"2 gün önce Suriye'yi harap edenler, Libya'yı harap edenler, Irak'ı harap edenler Türkiye'yi de harap etmek istediler. Onlar siyonist yandaşlarıdır. Türkiye'nin de Suriye gibi, Libya gibi olmasını istediler. Ancak Allah'a şükürler olsun ki başaramadılar. Halkımız tankların önüne yattı. Darbe girişimini engellediler. Darbe girişiminde bulunan askerlerin silahlarını ellerinden aldılar. Vatandaşlarımız canlarından oldular ancak ülkeyi darbecilere teslim etmediler. "

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gültekin de 15 Temmuz'un kendileri için çok ağır bir gece olduğunu vurgulayarak, ülkede darbe yaparak, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve milli iradeyi devirme girişiminde bulunulduğunu kaydetti.

Gültekin, "Ancak Türk'üyle, Kürd'üyle, Arap'ıyla bütün halk bir oldu ve darbeye karşı durdu. Türkiye'yi Suriye gibi yapmaya çalıştılar. Darbeyi gerçekleştirmeye çalışanlar bizim askerimiz değildir. Asker kılığına girmiş hainlerdir." dedi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×