FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- AK Parti Genel Sekreteri Gül: -"Kendi vatandaşına ateş eden, kendi meclisini bombalayan hain Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı caniler, karşısında devletine ve milletine bağlı güvenlik güçlerimizi ve bu milletin asil evlatlarını buldu"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "Kendi vatandaşına ateş eden, kendi meclisini bombalayan hain Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı caniler, karşısında devletine ve milletine bağlı güvenlik güçlerimizi ve bu milletin asil evlatlarını buldu" değerlendirmesinde bulundu.

Gül, FETÖ terör örgütü tarafından şehit edilen Özel Harekat Polisleri Mehmet Demir ve Seyit Ahmet Çakır için başsağlığı mesajı yayımladı.

Gül, mesajında, Türkiye'nin 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gecede alçak bir kalkışmaya şahit olduğunu anımsattı.

Milli iradeye, hukuka, demokrasiye ve vatandaşlara yönelik alçak saldırıyı milletin demokrasiye ve siyasi iradeye sahip çıkması sonucunda püskürtüldüğünü vurgulayan Gül, Türkiye'nin büyük bir beladan daha kurtarıldığını bildirdi.

Kurtuluş Savaşı ve şanlı Antep savunmasında olduğu gibi, bu milletin canı pahasına da olsa ortaya koyduğu mücadelenin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Gül, şunları kaydetti:

"Kendi vatandaşına ateş eden, kendi meclisini bombalayan hain Fetullahçı Terör Örgütü’ne mensup asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı caniler, karşısında devletine ve milletine bağlı güvenlik güçlerimizi ve bu milletin asil evlatlarını buldu. Bu hain girişimde tüm Türkiye’de ve Gaziantep’te okçular tepesini terk etmeyen Aziz milletimizin her bir ferdine teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu şerefli mücadele sırasında FETÖ hainlerinin kurşunlarıyla şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimiz var. Bu hain girişimin ilk hedefleri arasında yer olan Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda verdiğimiz 42 şehitle birlikte hemşehrimiz Özel Harekât Polisleri Mehmet Demir ve Seyit Ahmet Çakır kardeşlerimiz de şehadet şerbetini içmişlerdir. Şehit olan bütün vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet, makamları âlî, ruhları şad olsun. Rabbim taksiratlarını hasenata tebdil eylesin. Şehitlerimizin kederli ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Allah milletimize ve devletimize bir daha böyle acılar göstermesin."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×