FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kosova Müftüsü Tırnava, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e gönderdiği mektupta üzüntüsünü dile getirdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

PRİŞTİNE (AA) - Kosova Müftüsü Naim Tırnava, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e mektup göndererek üzüntüsünü dile getirdi.

Türkiye'deki darbe girişimine dair gelişmeleri yakından takip ettiğini aktaran Tırnava, "Yaşananlar nedeniyle büyük üzüntü duydum. Aynı zamanda, Türk halkının demokratik değerlerini, meşru kurumlarını ve ülkedeki anayasal düzeni koruyarak zorlu durumu atlatmasından dolayı büyük mutluluk hissediyorum." ifadelerini kulladı.

Yaşanan zor dönemde Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in de önemli bir rol üstlendiğini anımsatan Tırnava, "Bu olayın atlatılmasındaki rolünüz ve desteğinizden dolayı sizleri takdir ve tebrik ediyorum. Ülkeniz, halkınız, demokratik değerler ve anayasal kurumlar için vatansever bir davranışta bulundunuz." sözlerine yer verdi.

Tırnava, Türkiye'nin istikrarsızlaştırılmasının Kosova devleti ve halkı için "kabul edilemez büyük bir acı" olduğunu vurgulayarak, Türkiye'yi tartışmasız müttefik olarak gördüklerini ve bu zor dönemde Türk halkına, devletine ve kurumlarına desteklerini sunduklarını ifade etti.

Benzer olayların bir daha asla yaşanmaması temennisinde bulunan Tırnova, "Allah Türkiye'yi korusun." ifadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×