FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Antalya, Isparta ve Muğla'da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepkiler sürüyor - Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda gece yarısı şükür ve gıyabi cenaze namazları kılındı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANTALYA (AA) - Antalya, Muğla ve Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü (FTÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepkiler devam ediyor.

Antalyalıların Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösterileri sürüyor. Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıyan vatandaşlar, darbe karşıtı sloganlar attı.

Meydandaki vatandaşlara, araçlarıyla konvoy oluşturup yoldan geçen sürücüler de korna çalarak destek verdi.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, yaptığı konuşmada, Ankara'da şehit olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Yasin Ağaroğlu'nun Antalya'nın Korkuteli ilçesinde defnedildiğini anımsattı.

Ağaroğlu'nun ailesine sabır dileyen Sümer, ayrıca demokrasi nöbeti tutarak meydanı dolduranlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tamam bu iş bitti" dediği zaman kendilerinin söz konusu yerdeki vazifesinin sona ereceğini ifade eden Sümer, "Ama şu anda onun, ülkenin bize ihtiyacı var. Vatanımızın sizlere ihtiyacı var. Bu görevi sonuna kadar götüreceğiz. İnşallah sağ salim normalleşinceye kadar burada geceleri nöbet tutmaya, gündüz de işimizi takip etmeye, işlerimize gitmeye, iş yerimize gitmeye devam edeceğiz. Tekrar akşam oldu mu burada olacağız." dedi.

Sümer'in sahneye birlikte çıktığı 6 yaşındaki Emine Nur Hamurcu'nun (6) okuduğu "Şehitler ölmez" adlı şiir, vatandaşları hem coşturdu hem de duygulandırdı.

Gaziantep'ten tatil için ailesiyle geldiği Antalya'da demokrasi nöbetine katıldığı belirtilen Hamurcu'yu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç de kutladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, kurum müdürleri, sivil toplum temsilcilerinin de destek verdiği programda, Antalya Büyükşehir Belediyesi mehter takımı gösteri sundu.

Bu arada, bir grup vatandaş tramvay yolu üzerinde dev Türk bayrağı açtı.

Öte yandan, gece yarısı aynı meydanda çok sayıda kişinin katılımıyla şükür namazı ve şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

- Muğla

FETÖ'nün darbe girişimine Muğla'da tepkiler sürüyor.

Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

İlçe meydanlarında Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, sık sık tekbir getirdi, İstiklal Marşı'nı okudu.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehine, darbe karşıtı sloganlar attı.

Dalaman ilçesinde ise şehitler için mevlit okundu.

- Isparta

Isparta Hükümet Meydanı'nda FETÖ'nün darbe girişiminin protesto gösterileri devam ediyor.

Aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıyarak, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklinde slogan attı.

Şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim'in okundu ve bir daha böyle olayların yaşanmaması için dua edildi. Vatandaşlardan bazıları ise araçlarıyla konvoylar oluşturarak şehir turu attı.

Bir grup vatandaş ise Isparta Garnizon Komutanlığının yaklaşık bir kilometre ilerisinde toplandı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×