FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- AK Parti Gaziantep Milletvekili Koçer: - "Mecliste üzerimize bomba atarlarken siz meydanlarda bizim için haykırdınız. Bu bize en büyük direnme gücü verdi"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Demokrasi Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.

Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerince meydana kurulan platformun etrafında toplanan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu ve mehter marşı dinledi.

Sık sık FETÖ aleyhine slogan atan vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi Türk bayrağı dağıttı, su ve yiyecek ikram etti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, burada yaptığı konuşmada, milletin iradesine saldırının kesinlikle kabul edilemez olduğunu ve FETÖ üyelerinin mutlaka halka hesap vereceğini bildirdi.

Gaziantep halkına "Şehitkamil, Şahinbey'in yiğit, vatansever, mert, cesur torunları" diye seslenen Koçer, "Bu iki günde milletimizin göstermiş olduğu irade tarihe yazılacaktır. Bu direniş ne AK Parti'nin ne CHP'nin nede MHP'nin direnişidir. Bu Türkiye'de yaşayan ve tek vücut olmuş 78 milyonun direnişidir. Mecliste üzerimize bomba atarlarken siz meydanlarda bizim için haykırdınız. Bu bize en büyük direnme gücü verdi. Bu vatanın sahipleri sizlersiniz. Allah sizleri vatanımızı korusun." ifadesini kullandı.

Bu arada meydandaki vatandaşların sayısı sürekli artığı görüldü.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×