FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kuveyt ve Yemen, Türkiye'deki darbe girişimini kınayarak destek mesajı verdi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

MARİB (AA) - Kuveyt ve Yemen, Türkiye'de yaşanan darbe girişimini kınayarak Türk halkının ve hükümetinin yanında oldukları mesajını verdi.

Yemen Haber Ajansı SABA'ya göre, Yemen Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdulmelik el-Mihlafi, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak Türkiye'de yaşanan darbe girişimini kınadı.

Demokrasiye ve seçilmiş hükümete sahip çıkan Türk halkını öven Mihlafi, Türkiye'nin güvenlik ve istikrarının bölge ve dünya güvenliğinde temel unsur olduğunu ifade etti.

Çavuşoğlu da Türkiye'nin Yemen'deki meşru hükümete destek verdiğini ve Kuveyt'teki müzakerelerin başarıyla sonuçlanmasını istediğini belirtti. Darbe girişiminin Türk halkının direnişi ve kararlılığıyla sona erdirildiğini söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye'ye desteğinden ötürü Yemen'e teşekkür etti.

Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah da Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Murat Tamer'i kabulünde, meşruiyet ve anayasal kurumların muhafazasında alacağı her türlü tedbirde Türkiye'nin yanında olduklarını vurguladı.

Tamer, Başbakan Binali Yıldırım'ın "her alanda ikili ilişkilerin geliştirilmesi" yönündeki mesajını Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamed es-Sabah'a iletilmek üzere Dışişleri Bakanı Sabah'a teslim etti.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×