FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Özet: - "Demokrasiye inanan ve demokratik cumhuriyete her zaman her koşulda destek vermiş bilim insanları olarak daima halkımızın ve demokratik iradenin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özet, demokrasiye inanan, demokratik cumhuriyete her zaman her koşulda destek vermiş bilim insanları olarak daima halkın ve demokratik iradenin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini bildirdi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin açıklama yapan Özet, dernek olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik iradesine yapılmaya kalkışılan girişimi nefretle kınadıklarını belirtti.

Özet, "Tarihimize kara bir leke olarak geçecek olan hain kalkışma eylemi sırasında demokrasimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkma uğruna can veren demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Demokrasiye inanan ve demokratik cumhuriyete her zaman her koşulda destek vermiş bilim insanları olarak daima halkımızın ve demokratik iradenin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×