FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- AK Parti İstanbul Milletvekili Bürge: - "Kahpece düzenlenmiş bu darbenin önüne bu aziz milletin geçtiğini düşünüyorum. O yüzden aziz milletimize yüzlerce binlerce teşekkür ediyorum"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, "Kahpece düzenlenmiş bu darbenin önüne bu aziz milletin geçtiğini düşünüyorum. O yüzden aziz milletimize yüzlerce binlerce teşekkür ediyorum." dedi.

Bürge, Eyüp Sultan Camisi önünde darbe kalkışmasına tepkilerini göstermek için toplanan vatandaşlara hitap ettikten sonra AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Kalkışmayı çok kötü bir şey olarak tanımlayan Bürge, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bizi dünyaya rezil etmek için kalkışılmış kahpece bir darbe kalkışması. Önce kalkışma daha sonra darbeye yönelik olduğunu da fark ettik. Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dünya lideri olduğunu bir kez daha gösterdi. Herkesin beklediği bir şey vardı. 'Acaba Recep Tayyip Erdoğan ne diyecek' diye. O 'herkes meydanlara çıksın' dedi ve bütün millet tankların üzerine çıktı. Kahpece düzenlenmiş bu darbenin önüne bu aziz milletin geçtiğini düşünüyorum. O yüzden aziz milletimize yüzlerce binlerce teşekkür ediyorum. Oyunun bozulduğunu düşünüyorum. Güçlü bir liderimiz var yürekli bir adam yani. Fantomla bir taraftan Florya üzerinde cirit atıyor. O uçak indiriyor. Yürekli bir adam. FETO denen şeyin silahlı bir örgüt olduğunu Tayyip Bey söylüyordu. Bazıları da 'o kadar değil' diyorlardı. Hamdolsun CNN de NTV'si de her bir haber kanalı da şimdi öyleymiş diyorlar. Tedbirler alınıyor. Dün yapılan yanlışlar bugün yapılmaz diye düşünüyorum."

Tehlikenin henüz geçmediğinin altını çizen ve FETÖ-Paralel Devlet Yapılanmasını bir ahtapota benzeten Bürge, vatandaşların teyakkuzda olmalarını istedi.

- "Milletin böyle yürekli bir tepki vereceğini hesaplayamadılar"

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da böyle bir kalkışmayı beklediğini söyleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bunu bildiği için sık sık FETÖ terör örgütünden bahsettiğini ifade etti. Yaklaşan darbe girişimi tehlikesinin dün akşam gerçekleştirilmeye çalışıldığını belirten Aydın “ Tabii ki Allah’ın hesabı her şeyin üzerinde. Onların hesap etmediği birçok şey vardı. Milletin böyle yürekli bir tepki vereceğini hesaplayamadılar. 15 Temmuz dünya demokrasi tarihine ilginç noktalarla kaydedilecek bir gün. Hiçbir darbe girişiminde darbeciler böyle bir tepkiyle karşılaşmadı. Milletle devletin kurumlarıyla kaynaştığı bir gün oldu. 15 Temmuz devletle milletin bir ura, karşı bir hastalığa karşı mücadelesine sahne oldu." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×