FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepki gösteren Antalyalıların Cumhuriyet Meydanı'ndaki bekleyişi sürüyor - Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Artık Türkiye'de bu oyunlara karşı dimdik duran bir Cumhurbaşkanı, bir başkomutan Recep Tayyip Erdoğan var"

 FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANTALYA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine tepki gösteren Antalyalıların Cumhuriyet Meydanı'ndaki bekleyişi sürüyor.

Ellerinde taşıdıkları darbe ve FETÖ karşıtı pankartlarla Cumhuriyet Meydanı'nı akşam saatlerinde tekrar doldurmaya başlayan Antalyalılara Büyükşehir Belediyesi tarafından çay, su ve kumanya ikramı yapıldı.

Vatandaşlar gelişmeleri, kurulan dev ekrandan takip etti. Zaman zaman darbe ve FETÖ karşıtı sloganlar atanlara Cumhuriyet Caddesi'nden geçen araçların sürücüleri de kornalar çalarak destek verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da meydanda marşlarla vatandaşlara eşlik etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını ve milletin, ülkenin üstünde oynanan oyunların farkında olduğunu ifade etti. Başkan Türel, "Artık Türkiye'de bu oyunlara karşı dimdik duran bir Cumhurbaşkanı, bir Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan var." diye konuştu.

İstanbul'da bulunduğunu ve orada gördüğü manzaraları da paylaşan Türel, "Ele geçirilen tankların üzerinde hala Türk bayrağıyla nöbet tutan kardeşlerimizi görünce 'Allah'ın izniyle bu millete karşı oynanan oyunlar başarılı olamayacak' diye düşündüm." dedi.

FETÖ'nün gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehitler verildiğini hatırlatan Türel, şehitlere rahmet, yaralılara şifa diledi. Türel, ardından vatandaşları şehitler için dua etmeye davet etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×