FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepkisini sürdüren vatandaşlar Türkiye'nin 81 ilinde kent meydanlarında bir araya geldi - Ankara'da Kızılay, İstanbul'da ise Taksim meydanları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da protestolar yapılıyor

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ZONGULDAK (AA) - Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlar, FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine cadde ve sokaklara çıkarak tepki göstermeyi sürdürüyor.

Vatandaşlar, bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Ankara'da Kızılay, İstanbul'da Taksim meydanları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da toplanıyor.

İstanbul ve Ankara'da silahlı kalkışmaya tepki gösteren halkın ellerinde Türk bayraklarıyla kadın erkek demeden kentlerin önemli meydanlarında dün geceden beri sürdürdüğü "demokrasi nöbeti"ne sivil topum kuruluşları da destek oluyor.

FETÖ/PDY'ye tepki gösteren vatandaşlar, Edirne'den Van'a kadar demokrasiye ve seçmen iradesine sahip çıktığını göstermek için meydanlarda toplanıyor.

Bazı kentlerde tankların üzerine çıkan, kendilerine uzanan namlulara rağmen korkmadan tepki göstermeye devam eden vatandaşlar, darbe girişiminin amacına ulaşmasının önünde set olmayı sürdürüyor.

Ankara ve İstanbul gibi metropollerin çeşitli noktalarda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanmayı sürdüren vatandaşlara sivil toplum kuruluşları da destek veriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyelerinin çağrılarını da sahiplenen halk, meydanları boş bırakmıyor.


Etiketler; #AA

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×