FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Gümüşhane'de sergilenen F-5 tipi savaş uçağının üzerindeki Akın Öztürk yazısı silinerek Recep Tayyip Erdoğan yazıldı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GÜMÜŞHANE (AA) - Hakkında vatana ihanet suçundan işlem başlatılan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün Gümüşhane'de, sergilenmesi için gönderdiği Türk Silahlı Kuvvetlerine ait kullanılmayan eski F-5 tipi savaş uçağının üzerindeki ismi silinerek Recep Tayyip Erdoğan yazıldı.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün Gümüşhane’ye gönderdiği uçağın ismini değiştirerek Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Çimen, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, “Uçak bizim, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk kendi hemşehrimizdi. Onur duyuyorduk ama bu saatten sonra kara bir leke ile anılacak. Biz uçağın ismini değiştirdik. O uçak milletin parasıyla alınmış bir uçaktır. Milletin uçağıdır. Biz uçağa başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ismini koyduk. Uçağın adı Recep Tayyip Erdoğan uçağı oldu” dedi.

Milletin milli iradesine sahip çıktığını söyleyen Çimen, “Millet kendi geleceğine sahip çıktı. Tüm siyasi partilerimize, genel başkanlarımıza, tüm üyelerine ve tüm hemşehrilerimden Allah razı olsun. 15 Temmuz hem bizim demokrasi bayramımız, hem bir kara günümüz oldu” diye konuştu.


Etiketler; #Ercan Çimen

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×