FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Mescid-i Aksa Müdürü ve Baş İmamı Kisvani: "Bu darbeye kalkışanların bütün hesapları kendilerine dönsün. Döner inşallah, hedeflerine varamazlar"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Mescid-i Aksa Müdürü ve Baş İmamı Şeyh Ömer Kisvani, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Bu darbeye kalkışanların bütün hesapları kendilerine dönsün" dedi.

Kisvani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yapılan darbe girişimini kınadıklarını söyledi.

Türkiye'nin, mazlumlar için önemine dikkati çeken Kisvani, "Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan bu darbeyi şiddetle kınıyoruz. Allah Türkiye'yi, hükümeti ve halkını korusun. Allah'tan İslam'ın sancağı altında yaşayan Müslümanları koruması için dua ediyoruz" dedi.

Müslümanların kanının dökülmemesini istediklerini dile getiren Kisvani, şunları kaydetti:

"Türkiye'de halkın kanı dökülmesin. Güvenlik altında güvende yaşasınlar. Bu darbeye kalkışanların bütün hesapları kendilerine dönsün. Döner inşallah, hedeflerine varamazlar. Allah'tan halk ve hükümet güvenlik altında yaşasınlar, inşallah kanlar dökülmez. Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye, geleceğine bakacaktır. Mübarek Kudüs'te dualarımız Türkiye için. Türkiye'ye ve tüm İslam alemine Allah'tan huzur diliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×