FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu, bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimini kınadı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu, bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimini kınadı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, demokrasiye karşı girişilen menfur saldırının şiddetle kınandığı belirtilerek, "Yüce Türk milletine ve onun özgür iradesiyle görevinin başında bulunan TBMM'ye, hükümetimize ve demokratik kurumlarımıza yönelik bu alçak saldırıya kalkışanları lanetliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, üniversitenin Cumhuriyetin en temel değerlerinin başında yer alan demokrasiye, kurumlarına, milli iradeye tüm varlığıyla sahip çıktığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Demokrasimize yönelik bu hain saldırı karşısında cesaret ve kararlılıkla duran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve hükümetimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Demokrasimiz adına gösterdikleri birlik, beraberlik ve dayanışma kararlılıklarından ötürü, siyasi partilerimizi, medyamızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı saygıyla selamlıyoruz. Demokrasi düşmanlarına karşı direnerek, bu uğurda canını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi olarak ülkemizin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlılığımızı bir kez daha vurguluyor, demokrasimizin daha da güçlenerek sonsuza kadar süreceğine olan inancımızı tekrarlamak istiyoruz. Yüce milletimize geçmiş olsun diyor, saygılarımızı sunuyoruz."


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×