FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: - "Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen bu hainlere karşı, göğsünü siper eden güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızdan şehit olanların yakınları ve yaralılarımızı asla yalnız bırakmayacağız" - "Kalkışma sonrası hemen ekiplerimizi hastanelere yönlendirdik. Ankara ve İstanbul’da uzmanlardan oluşan 20'şer kişilik ekipler oluşturduk. Bu uzman arkadaşlarımız tüm hastaneleri gezerek, şehitlerimizin yakınlarına yönelik psikososyal destek vermeye başladılar"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen bu hainlere karşı, göğsünü siper eden güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızdan şehit olanların yakınları ve yaralılarımızı asla yalnız bırakmayacağız." ifadesini kullandı.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişiminin milletin feraseti sayesinde önlendiğini belirtti.

Milletin emaneti olan milli iradeye sonuna kadar sahip çıkacaklarını bildiren Kaya, "Yapılan bu kalkışma tam bir ihanet hareketidir. Vatana ihanetin bedelini çok ağır ödeyecekler. Milletimiz ve canımızdan çok sevdiğimiz vatanımıza karşı üniformasına ihanet eden bu alçakların ihanetinin karşılığını hukuk devleti içinde en sert şekilde vereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaya, milletin meclisine ve birçok kamu kuruluşu ile masum insanlara yönelik saldırıların, emniyet güçleri, medya ve vatandaşların kararlı duruşuyla bertaraf edildiğini vurguladı.

Yaşanan darbe girişimi sonrası yararlananları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ekiplerinin hastanelerde ziyaret ettiğini belirten Kaya, şunları kaydetti:

"Bu kalkışma sonrası hemen ekiplerimizi hastanelere yönlendirdik. Ankara ve İstanbul’da uzmanlardan oluşan 20’şer kişilik ekipler oluşturduk. Bu uzman arkadaşlarımız tüm hastaneleri gezerek, şehitlerimizin yakınlarına yönelik psikososyal destek vermeye başladılar. Ayrıca Sağlık Bakanlığımızdan aldığımız bilgiler ışığında başta Ankara ve İstanbul olmak üzere değişik illerde bu alçak darbe girişimi sırasında yaralananlara yönelik, oluşturduğumuz 50 kişilik uzmanlarımızca gerekli destekler verilmeye başlandı."

Gözü dönmüş çeteye karşı vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası sokağa çıkarak demokrasiyi sahiplendiğine dikkati çeken Bakan Kaya, "Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen bu hainlere karşı, göğsünü siper eden güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızdan şehit olanların yakınları ve yaralılarımızı asla yalnız bırakmayacağız. Bu ülkenin karanlığa gömülmesini önlemek için ortaya koydukları cesaret ve fedakarlığı asla unutmayacağız." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×