FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- İnsan ve Medeniyet Hareketi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini kınadı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - İnsan ve Medeniyet Hareketi, bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimini kınadı.

İnsan ve Medeniyet Hareketi'nden yapılan açıklamada, "Onlar bir tuzak kurdular, Allah da bir tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Bizleri darbelerle susturulan ezanlardan, ezanlarla durdurulan darbelere kavuşturan Allah'a hamd ve sena ederiz." ifadeleri kullanıldı.

İhanet ve dalalet üstüne kurulmuş şebekenin planlarının, bugün milletin fedakarca gayretleriyle boşa çıkarıldığı belirtilen açıklamada, bu toprakları daha önce de canı pahasına korumuş milletin cinsiyetine, yaşına ve konumuna bakmaksızın bir kere daha iradesini ortaya koyarak darbeyi, darbeci zihniyeti, onun iç ve dış destekçilerinin hamlelerini bertaraf ettiği aktarıldı.

Açıklamada, gücünü halktan alan ve mayasını İslam ile yoğurmuş olan camianın, namlusunu Müslüman halka doğrultan darbecilere karşı her türlü karşı duruşu sergilediği ve bu yolda şehitlerle yaralılar vererek kararlılığını ortaya koyduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"İslam ümmetinin umudu olan Türkiye'nin önünü kesmek adına yapılan bu hain girişime karşı teyakkuz halindeyiz ve kıyamdayız. Buna bizzat kalkışanların, onlara her türlü desteği sunanların ivedilikle ve en ağır şekilde cezalandırılmasının takipçisi olacağız. Bu vesileyle, kahramanca direnerek meydanları dolduran halkımıza şükranlarımızı sunarız. Halk ile bütünleşerek bu hain emelleri boşa çıkaran milli iradenin meşru temsilcisi Cumhurbaşkanına, hükümetimize, bu iradeye sahip çıkan güvenlik birimlerine, tüm siyasi parti temsilcilerine ve sivil toplum kuruluşlarına, ayrıca darbeye karşı duruşta üstün gayretler gösteren medya mensuplarına teşekkür ederiz. Allah bu millete bir daha böyle günler göstermesin."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×