FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Siirt Üniversitesi Senatosu, FETÖ askeri darbe girişimini kınadı - Rektör Prof. Dr. Erman: "Meşru hükumet ve devlet kurumlarına karşı yapılan bu kalkışmaya karışanların en şiddetli şekilde cezalandırılması gerektiğine inanıyoruz"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Senatosu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimini kınadı.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman, merkez yerleşkede gerçekleştirilen toplantının ardından yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde emir komuta zinciri dışında hareket eden bir grubun milli iradeye yönelik gerçekleştirmek istediği darbe girişimini şiddetle karşı olduğunu söyledi.

Hukuk dışı yönetimin demokrasiye vurulan en büyük darbe olduğuna vurgu yapan Erman, "FETÖ taraftarı bir grup vatan haini tarafından ülkemizin birliğini, demokrasimizi ve millet iradesini hedef alan bu alçak darbe girişimini Siirt Üniversitesi Senatosu olarak lanetliyoruz." dedi.

- "Kararlı irade her türlü takdire şayandır"

Her türlü yasa dışı kalkışmalara karşı olduklarını aktaran Erman, "Seçimle iktidara gelmiş meşru hükümet ve devlet kurumlarına karşı yapılan bu kalkışmaya karışanların en şiddetli şekilde cezalandırılması gerektiğine inanıyoruz. Hukukun üstünlüğü ve demokratik düzenin korunması konusunda milletimizin gösterdiği kararlı irade her türlü takdire şayandır." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×