FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- TİKAD Başkanı Bulut: - "Dün akşam bir grup askerin milletin sandıkta tecelli eden iradesini hiçe sayarak giriştiği darbe kalkışmasını ülkemizin barış ve huzuruna dönük bir saldırı girişimi olarak görüyoruz"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, dün akşam bir grup askerin milletin sandıkta tecelli eden iradesini hiçe sayarak giriştiği darbe kalkışmasını ülkenin barış ve huzuruna dönük bir saldırı girişimi olarak gördüğünü belirterek, Türkiye'nin demokratik kurumlarını işlemez hale getirme çabasının, milli iradenin yok sayılması anlamını taşıdığını ve asla kabul edilemeyeceğini bildirdi.

Bulut yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin çok sıkıntılı bir süreç yaşadığını belirterek, tüm halka geçmiş olsun dilediklerini iletti. Bulut, şunları kaydetti:

"Dün akşam bir grup askerin milletin sandıkta tecelli eden iradesini hiçe sayarak giriştiği darbe kalkışmasını ülkemizin barış ve huzuruna dönük bir saldırı girişimi olarak görüyoruz. Türkiye'nin demokratik kurumlarını işlemez hale getirme çabası, milli iradenin yok sayılması anlamını taşır ve asla kabul edilemez. Türkiye demokratikleşme yolunda uzun ve zorlu adımlarla ilerlemiştir, kimsenin bunu kendi boş hayalleriyle zedelemeye hakkı yoktur. Nitekim, milletimiz kendi iradesine sahip çıkmış ve demokrasimize dönük bu çirkin saldırıyı geri püskürtmüştür. Ülkemizi karıştırma, iç barışımızı tehdit etme dışında hiçbir şeye hizmet etmeyen bu kalkışma milletimizin, polisimizin ve demokratik kurumlarımızın sağduyusu sayesinde çok daha acı tablolara yol açmadan önlenmiştir."

Milli iradeyi hazmedemeyenlerin, Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olamayacağını ifade eden Bulut, her türlü muhalefetin meşru yollarla ortaya konması gerektiğini bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istediklerini belirtti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×