FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Gazzeliler, Türkiye'ye destek vermek ve FETÖ'nün darbe girişimine tepki için gösteriler düzenledi - Hamas yöneticilerinden Astil: - "Darbecileri, sokaklara çıkarak yenilgiye uğratan Türk halkıdır"

 FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

GAZZE (AA) - Gazzeliler, Türkiye'ye destek vermek ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için gösteriler düzenledi.

Hamas'ın çağrısıyla Gazze'nin güneyinde bulunan Han Yunus kentindeki belediye meydanında bir araya gelen yüzlerce eylemci, Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyarak, destek sloganları attı. Bazı göstericilerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini öptüğü görüldü.

Eylemde, "Gazze, zor zamanlarında Türkiye'nin kendisine verdiği desteği unutmayacak", "Allah'ım Türkiye'yi ve halkını koru" yazılı dövizler taşındı.

Gösteriye katılan Hamas yöneticilerinden Yunus Astil AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türk halkının iradesiyle" darbe girişiminin başarısız olmasından duydukları sevinci dile getirdi.

Astil, "İşte bu yüzden, bu mutluluğu ifade etmek için sokaklara döküldük. Bu, Türk kardeşlerimize verdiğimiz açık bir destek mesajıdır. Darbeler dönemi kapanmıştır. Halklar barışçıl bir hareketle askeri hezimete uğratma gücüne sahiptir. Darbecileri, sokaklara çıkarak yenilgiye uğratan Türk halkıdır." ifadelerini kullandı.

Eylemcilerden Mahir Ebu Subhe de Türk yönetimi ve halkının şeytan ittifakını yöneten darbecilere karşı başarısına şükretmek için sokaklara çıktıklarını söyledi.

Ebu Subhe, "Filistin halkı olarak Erdoğan liderliğindeki Türkleri, ülkelerini savunmak için tek bir saf halinde görmekten gurur duyduk. Bütün gece uyumadık. Gelişmeleri takip ediyoruz." diye konuştu.

- Gazzeli çocuklardan Türkiye'ye destek

Öte yandan Hamas'ın çağrısıyla Gazze'nin doğusundaki Filistin meydanında bir araya gelen Gazzeli çocuklar da Türkiye'ye destek gösterisi düzenledi.

Türk halkı ve hükümetine destek sloganları atan çocuklar, "Gazze'den Türkiye'ye selam olsun" yazılı dövizler ile Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını taşıdı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×