FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Dışişleri Bakan Çavuşoğlu: - "Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, demokrasimize yapılan alçak darbe girişimine karşı milletimiz gerekeni yapmış, iradesine sahip çıkmıştır"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve demokrasisine yapılan alçak darbe girişimine karşı milletin gerekeni yaptığını vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin sahibinin millet olduğunu belirterek, "Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, demokrasimize yapılan alçak darbe girişimine karşı milletimiz gerekeni yapmış, iradesine sahip çıkmıştır." ifadesini kullandı.

"Milli iradeye karşı yapılan her kalkışma gibi bu darbeci alçaklara da millet ve hukuk nezdinde hesap sorulacaktır." taahhüdünde bulunan Çavuşoğlu, milletin ülkesine sahip çıktığını ve meydanlardaki demokrasi nöbetiyle ülkesine karşı tuzakları boşa çıkardığını kaydetti.

Çavuşoğlu, "Yurt içinde ve yurt dışında meydanları ve misyonlarımızı demokrasi nidasıyla inletip bayrağına sahip çıkan milletimize müteşekkiriz." ifadesine yer verdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×