FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu mesaj yayımladı

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler


İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tepki mesajları yayımlandı.

TFF'nin internet sitesinden "Demokrasinin yanındayız" başlığı ile yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak dün akşam saatlerinde başlayan askeri kalkışmanın, modern bir demokrasiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti'nde asla kabul edilemez olduğuna ve Türkiye Cumhuriyeti'nde halkımızın iradesi üstünde bir güç olamayacağına inanıyor, bugünün demokrasiye inanma ve sahip çıkma günü olduğunu tüm benliğimizle haykırıyoruz. Milletimizin bu önemli günde demokrasiye sahip çıkacağına güveniyor ve bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz." denildi.

TVF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda ise, "Dün akşam saatlerinde başlayan kalkışmayı birliğimize, bütünlüğümüze ve demokrasimize karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve lanetliyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak ülkemizin bu zorluğun da üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır. Olaylar sırasında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×