FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Adli kontrol şartıyla salıverilen ve itiraz üzerine yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 10 sağlık personelinden 2'si tutuklandı, 8'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

SAMSUN - Samsun merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve itiraz üzerine ikinci kez gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 10 sağlık çalışanından 2'si tutuklandı, 8'i adli kontrol şartıyla salıverildi.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve cumhuriyet savcısının itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan, aralarında psikolog, sağlık personeli, acil tıp teknikeri ve memurların da bulunduğu 10 sağlık personelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Erdem Kara ve Bülent Diri tutuklandı. Nesrin Uzun, Fatma Yolcu, Sinan Yavuz, Bayram Karabayır, Hüseyin Güdük, Hikmet Tereci, Ahmet Yılmaz ve Orhan Çelebi, adli kontrol şartıyla salıverildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 2 Eylül'de Samsun, Ordu ve Sivas'ta 53 sağlık çalışanı gözaltına alınmıştı. Zanlılara ait 45'i ev olmak üzere 55 adreste arama yapan polisler, çok sayıda bilgisayar, hard disk, CD ve dokümana el koymuştu. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 12'si tutuklanmış, 41'i adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×