FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan ve Başsavcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan OMÜ'de görevli 13 akademisyenden 5'i tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

SAMSUN (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan ve Başsavcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) görevli 13 akademisyenden 5'i tutuklandı.

Alınan bölgeye göre, OMÜ'de görevli bazı akademisyenlerin, bir süre önce gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca itirazda bulunulmasının ardından yeniden gözaltına alınan 13 akademisyenin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen akademisyenlerden Prof. Dr. Ahmet Bulut, Prof. Dr. Mustafa Sünbül, Prof. Dr. Alp Erdin Koyutürk ile araştırma görevlileri Murat Emir ve Mehmet Pusa, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan OMÜ'de görevli 42 kişiden 8'i tutuklanmış, 31'i adli kontrol şartıyla, 3'ü de savcılıkça serbest bırakılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×