FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Çıkartıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahar ile Genel Sekreter Prof. Dr. Bekiroğlu görevinden ayrıldı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

BOLU (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve çıkartıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ile Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu'nun görevlerinden ayrıldığı bildirildi.

AİBÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Basında yer alan bazı haberlere ilişkin 13 Ağustos 2016 tarihinde kapsamlı bir basın açıklaması yapılmıştı. Bu meyanda göz altına alınıp adli kontrol şartı ile serbest bırakılan üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Genel Sekreteri'nin, 12 Ağustos 2016 tarihi itibarıyla idari görevlerinden ayrıldıkları kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadesine yer verildi.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahar ile Genel Sekreter Prof. Dr. Bekiroğlu 25 Temmuz'da polis tarafından gözaltına alınmış ve 4 Ağustos'ta sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×