FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Edirne Cumhuriyet savcılarından Merdan ve Süloğlu Kaymakamı Altay, tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

EDİRNE (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan savcı Hakan Merdan ile Süloğlu Kaymakamı Numan Altay tutuklandı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) açığa alma kararının ardından gözaltına alınan Edirne Cumhuriyet savcılarından Hakan Merdan ve hakim eşi ile Süloğlu Kaymakamı Numan Altay ve öğretmen eşi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Savcılıkça ifadelerinin alınmasının ardından şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi hakimlik, sorguladığı 4 şüpheliden savcı Hakan Merdan ve Kaymakam Numan Altay'ın tutuklanmasına karar verdi.

Merdan ve Altay'ın eşleri ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Savcı Merdan'ın eşi, adliye çıkışında gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada Savcı Merdan adliye çıkışında gazetecilere, "Somut hiçbir delil olmadan tutuklandım. Hammurabi kanunlarında bile böyle bir şey yok. Bakın benim suçlu bir halim var mı görebiliyor musunuz? Bu ülkeye 12 yıl boyunca hizmet ettim. PKK ile mücadelede bir sürü karar verdim." dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×