FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan, aralarında merkez valilerinin de bulunduğu 37 şüpheliden 28'i tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan, aralarında merkez valilerinin de bulunduğu 37 şüpheliden 28'i tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Adliyeye getirilen, merkez valileri, kaymakamlar, hukuk müşavirleri ve mülkiye müfettişlerinin de aralarında yer aldığı 37 şüpheli, Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevli cumhuriyet savcılarına ifade verdi.

Savcılar, ifade işlemi sonunda şüphelilerden 28'ini "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderdi. Serbest bırakılmasına karar verilen 9 şüpheli için ise hakimlikten adli kontrol istendi.

Tutuklanmaları talebiyle sevk edilenler arasında, açığa alınan merkez valileri Kasım Esen, Veysel Dalmaz, Halil İbrahim Akpınar, Kenan Çiftçi ve Yılmaz Arslan ile eski İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Hüseyin Gökdemir de bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×