FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

TİRAN (AA) - Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

ATTSO tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişimi lanetlenerek, seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, iktidar ve muhalefetin tek vücut olduğu, darbecilere ve tüm dünyaya demokrasi dersi verildiği belirtildi.

Türkiye'de oluşan birlikteliğin, ülkedeki mevcut siyasi ve ekonomik istikrarı pekiştireceğinin ifade edildiği açıklamada, FETÖ’den arındırılmış Türkiye’yi çok daha aydınlık günlerin beklediği bildirildi.

Açıklamada, milyonlarca Arnavut’un yaşadığı güçlü bir Türkiye'nin her zaman Arnavutluk’un ve tüm Arnavutların lehine olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"10 bin kişilik istihdam gücünü, 2 milyar doların üzerinde yatırım değerini temsil eden ATTSO, FETÖ’nün Arnavutluk’taki faaliyetlerinin çökertilmesinin, yatırımcıları Arnavutluk’a daha fazla teşvik edeceğine, ikili ticari-ekonomik ilişkilerde olumlu atmosfer yaratacağına, böylelikle Türkiye-Arnavutluk ilişkilerinin daha ileri noktalara taşınacağına inanmaktadır. ATTSO, bu çerçevede üzerine düşen vazifeyi yerine getirmeye hazırdır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×