FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Endonezya'da faaliyet gösteren Şafak Gençlik Topluluğundan Türkiye'ye destek

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

CAKARTA (AA) - Endonezya'nın Açe eyaletinde faaliyet gösteren Şafak Gençlik Topluluğu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınayan bir protesto gösterisi düzenledi.

Antaranews haber sitesine göre, Şafak Gençlik Topluluğu üyeleri, tarihi Baiturahman Camisi önünde toplanarak cuma namazı sonrasında FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek mesajı verdi.

Endonezya Cami Konseyi (DMI) Sekreteri Irhamnullah yaptığı açıklamada, "Açe ile Türkiye arasında uzun bir geçmişe dayanan dostluk mevcut. Biz de bu dostluğa dayanarak, Türkiye'yi karıştırmaya yönelik darbe girişimine tepkimizi göstermek ve Türkiye devleti ve hükümetine desteğimizi belirtmek için burada toplandık." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin dünyada güçlü bir pozisyonu olduğunu belirten Irhamnullah, "Bize göre Türkiye, Amerika ve İsrail gibi dış kuvvetleri oldukça korkutmuş olmalı ki, böyle bir darbe girişimi ile Türkiye'yi karıştırmak istediler. Ancak bunda başarılı olamadılar." dedi.

Irhamnullah, Türkiye'nin güçlü olmasının Müslüman dünyasının güçlü olması anlamına geldiğini ve kendilerinin de bu güce destek olmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×