FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Arnavutluk halkı FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek, Türk halkı ile dayanışma içinde olduğunu bildirdi

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

TİRAN (AA) - Arnavutluk halkı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki darbe girişimine tepki göstererek, Türk halkı ile dayanışma içinde olduğunu bildirdi.

Başkent Tiran'da yaşayan Festim Kalemi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan gelişmeleri dikkatle izlediklerini belirterek, darbe girişiminde bulunan derin köklere sahip vahşi yapının yıkılması gerektiğini söyledi.

Türk hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Kalemi, hızlıca alınan tedbirler sayesinde darbe girişimi aracılığıyla demokratik sisteme kastedenlere en güzel cevabın verildiğini vurguladı.

Festim Kalemi, Arnavutluk halkına da "akıllı davranması" çağrısında bulunarak, "Çünkü devletimize ve ülkemize karşı güvenin sağlanmasına olduğu kadar Türkiye'ye karşı da sorumluluklarımız var." dedi.

Türk halkının darbe girişiminin yaşandığı gece sergilediği tutuma da değinen Kalemi, bu tutumun ülkedeki demokratik yapıyı, ülkenin bugününü ve geleceğini korumak adına mükemmel bir cevap olduğunu vurguladı.

Tiranlı Lulzim Gardovolli de demokratik bir ülkede darbeye yer olmadığını ifade ederek, "Türk halkı bizim dostumuz ve kardeşimiz. Türk devletiyle ve darbe girişimine karşı duran Türk halkıyla dayanışma içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Robert Arapi isimli vatandaş da Türkiye'deki gelişmeleri yakından izlediğini belirterek, "Arnavut halkı, Türk halkı ile dayanışma içerisinde. Tüm diğer ülke ve halkların da Türk halkı ve devletiyle dayanışma içerisinde olması gerek." diye konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×