FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Tunus Nahda Hareketi Parlamento Grubu Başkanı Bahiri, Türkiye'deki darbe girişimini kınadı

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

TUNUS (AA) - Nahda Hareketi Partisi Parlamento Grubu Başkanı Nureddin Bahiri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman'a bir mesaj göndererek Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.

Bahiri, Nahda Hareketi'nin internet sitesinde yayımlanan mesajında şunları kaydetti:

"Şahsım ve Nahda Partisi Parlamento Grubu milletvekilleri adına 15 Temmuz günü kardeş Türkiye Cumhuriyeti’nde devlet kurumları ve anayasal meşruiyete karşı, demokratik siyasi rejiminin derin temellerini tehdit eden, bölgenin istikrarını ve dünyada terörle savaş ittifakını sarsabilecek darbe girişimine kalkışan alçak terör faaliyetini en sert şekilde kınıyorum. Demokratik sistemin unsurlarını savunma savaşında şehitler kafilesi önünde büyük bir takdir ve saygıyla eğiliyor, yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyoruz."

Bahiri, ülkenin kazanımları ve bağımsızlığını koruma adına darbeye karşı duran Türk halkına hayranlık duyduklarını belirtti.

Siyasilerin de darbe girişimi karşısındaki ortak tutumundan övgüyle söz eden Bahiri, "Bombalar ve tehditlerin korkutamadığı hükümet ve muhalefetiyle TBMM'deki milletvekillerini selamlıyorum. Sizler dimdik yekvücut olarak meclisin namusunu korudunuz." ifadelerini kullandı.

Tunuslu siyasetçi, mesajını "Allah Türkiye’yi ve halkını korusun. Yaşasın Türkiye-Tunus kardeşliği" şeklinde sonlandırdı.

Tunus parlamentosunda dün düzenlenen genel oturumda da çeşitli partilerden çok sayıda milletvekili söz alarak FETÖ'nün darbe girişimini kınamıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×