FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Halep'in Azez ilçesinde halk, FETÖ'nün Türkiye'deki darbe girişimine karşı gösteri düzenledi

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

HALEP (AA) - Suriye'nin Halep kentinin kuzeyindeki Azez ilçesinde yüzlerce kişi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki darbe girişimine karşı gösteri düzenledi.

Halep'in kuzeyinde Muhaliflerin kontrolündeki Azez'in Sico bölgesinde yüzlerce Suriyeli, Türk ve devrim bayraklarıyla kent meydanında bir araya gelerek FETÖ'nun darbe girişimini protesto etti.

Konteynerlere Türk bayrağı asan göstericiler Türkçe, Arapça ve İngilizce ''Meşru hükümete yönelik darbeye hayır diyoruz. Suriye halkı Türk halkını kutluyor'' yazılı pankart ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini taşıdı. Bazı çocuklar yüzlerini Türk bayrağına boyarken kimi çocuklar da devrimin bayrağını resmettirdi.

Çok sayıda kadın ve çocuğun da katıldığı gösteride, bazı gençler darbe girişiminin başarısızlığından dolayı halay çekerek sevinç gösterilerinde bulundu.

Katılımcılardan Ebu Abdullah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Biz Suriye halkı olarak Türk halkının yanında olduğumuzu göstermek için burada toplandık. Darbecilere karşı direnen Türk halkı kazandı. Suriye halkının müttefiği olan Türk halkı darbeye direndi.'' dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×