FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- Gazzeli ressam, FETÖ'nün darbe girişimi karşısında Türkiye'ye destek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portresini resmetti

 FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

GAZZE (AA) - Gazzeli ressam Raşa Ebu Zayid, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi karşısında Türkiye'ye destek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresini resmetti.

Gazze'nin batı kesiminde ikamet eden Ebu Zayid, bir buçuk metreye bir metre ebadında ve yedi saatlik bir çalışma sonucu ortaya çıkan yağlı boya tabloda, Erdoğan'ın yüz ifadesini "kızgın ve iftihar eder" şekilde resmettiğini belirterek, "Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu, Cumhurbaşkanının yüz ifadesine yansıtmaya çalıştım." dedi.

Türkiye'deki askeri darbe girişimine ilişkin haberleri korku ve endişe içinde takip ettiğini ifade eden Ebu Zayid, "Darbe girişiminin püskürtüldüğü haberleri bizi ferahlattı." diye konuştu.

Ebu Zayid, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman Gazze halkının yanında yer aldığını vurgulayarak, portre çalışmasıyla Türkiye ve halkına destek mesajı vermek istediğini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×