FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

- İsviçre'de, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi ve Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğu önünde, FETÖ'nün Türkiye'deki darbe girişimini protesto etti - İsviçre'deki diyanet camilerinde darbe şehitleri için cenaze namazı kılındı ve dua okundu

FETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler

CENEVRE (AA) - Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi ve Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğu önünde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki darbe girişimini protesto edildi ve İsviçre'deki tüm diyanet camilerinde darbe şehitleri için cenaze namazı kılındı.

Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğu ve BM Cenevre Ofisi önünde toplanan Türk, Boşnak, Arnavut, Türkmen, Suriyeli, Kosovalı, Somalili ve Cezayirli katılımcılar, diyanet imamları, konsolosluk yetkilileri ve dernek başkanları; milli iradenin, cumhurbaşkanının, hükümetin ve TBMM'nin yanında yer aldıklarını içeren slogan attı.

Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosu Hüseyin Barbaros Dicle, yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarımıza, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktıkları için ve bizlerle dayanışma içinde oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Dicle, "Endişe etmeyin. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz görevinin başındadır. Anayasal düzene karşı darbe girişimi bertaraf edilmiştir" şeklinde konuştu.

Cenevre'deki iki gösteriye toplam 600 kişi katıldı ve gösteri sonunda diyanet imamları dua okudu.

Öte yandan, İsviçre'deki diyanet camilerinde de darbe şehitleri için cenaze namazı kılındı ve dua edildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×